Hodnocení Fošen

Jdeme na to…

 

Pro zjištění stavu obalu mrkněte na fotky. Každá fošna má nafocený obal zepředu i zezadu (každý to má rád jinak). Pokud je to otvírací „tlusťoch“, tak fotíme i bříško. Dále fotíme zajímavé košilky, taktéž z obou stran.  Všechno jsou origoš fotky, tudíž když máme pět stejných elpíček Elvisů, tak všech pět kousků je nafocených zvlášť. Sice máme od foťáku mozoly na prstech a tiky v oku, ale u každého obalu jsou jiné detaily. I když nemáme slovní zásobu bohatou jako Kája Čapek, stav obalu se navíc snažíme popsat, aby byly informace o kvalitě ještě přesnější. Tož tak.

 

U vlastních fošen (to je ta černá placka uvnitř obalu, poznávací znamení drážky a díra uprostřed), je hodnocení následující:

M  (Mint) Elpíčko je v nadpozemském stavu, voňavé a panenské. Dosud nepoznalo blažené pocity nabroušené jehly v drážce.

NM  (Near Mint) Elpíčko je v nadpozemském stavu, ale už ví, že je jehla nahoře a podložka na talíři dole. Pokud není stydlivé a zjeví se nám v celé   své kráse bez košilky, můžeme vidět pár něžných vlásenek.

EX (Excelent) Nejlepší kamarádkou Exovky je EnEmka. Narozdíl od ní má Exovka o něco více vlásenek a může mít i nějáký ten jemný, povrchvý škrábaneček.

VG  (Very Good) Zkušené elpíčko, které už ví, jaký je život na gramofonovém talíři pod jemným tlakem jehly, při svlékání obalu se už dávno nestydí, ba naopak ví, že svlékání je stejně přirozené jako příliv a odliv v rytmu čísla 33. Když na něj hodíme oko, můžeme vidět vlásenky a jemné povrchové škrábanečky.

G  (Good) Elpíčko už dobře ví, že život na talíři není žádnej med, hodně toho zažilo a strávený čas v otáčkách ho připravil o většinu ideálů. Na desce jsou vidět škrábanečky a při poslechu nám praskotem dává najevo, co si o svém utrpení myslí.

F  (Fair) – Fošna, která zjistila, že neplatí slavná věta: „Zdroje jsou…“ musí místo důchodu i nadále odolávat tlaku jehly, který je najednou tak tíživý a nekonečný. Na desce jsou škrábanečky, škrábance a z beden se line zoufalý chrapot s přeskakováním.

P  (Poor)  - Vzhledem k tomu, že na naše stránky chodí i děti, raději se o stavu elpíček v této kategorii nebudeme zmiňovat, nechceme je v tak mladém věku traumatizovat. 

 

Některé desky jsou trošku ješitné na správné hodnocení, proto k němu ještě doplňujeme znaménko +, pokud nás opravdu přesvědčí, že tam patří.

Jiné jsou namyšlené, tudíž jim v rámci výchovy srazíme hřebínek znaménkem - .

Pokud by přece jenom bylo nějaké elpíčko tak lstivé a rafinované a mělo jiné vlastnosti než uvádíme, dejte vědět a my si to s ním i s Vámi vyřídíme.

Vinyl Forever!